Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

3. září - Začátek nového školního roku 2018/19

Nabídka pracovních míst - aktualizováno!

Aktivní skupinka chlapců z 8.A přišla s nápadem zakončit školní rok soubojem ve floorbalu mezi nimi a učiteli naší školy. Výzva byla přijata a plná tělocvična měla možnost sledovat zajímavé sportovní klání.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId6bff2f8cb1

Na konci školního roku dochází síly úplně všem - žákům, učitelům a hlavně wifi routerům. Je tedy zvláštní, že za dveřmi velké tělocvičny je nějak rušno. Skupina 20 žáků se totiž v 18:00 vrací do školy. Jsou normální ?

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId2db72105ef

Předpověď počasí nenasvědčovala nic tomu, že by v pondělí 25. června mělo pršet. Ale stejně jako výsledky srovnávacích prací z matematiky je i počasí velmi nevyzpytatelné. Chvilku to nevypadalo zrovna pozitivně, ale dobrá nálada všech přítomných nakonec mraky zahnala. Dokonce v Kozlovicích i na chvilku vysvitlo sluníčko.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId487528f92f

V pondělí po vyučování vyrážím s Vendy, Coudym a 20 kusy ze 7:B na místo, kde je všechno možné. Ve vlaku je tlačenka, ale máme místenky, takže v klidu sedíme. Vylosujeme si kartu a začíná první hra. Zabij svého spolužáka něžně, ale hlavně rychle. Navíc každý má jedno vejce navíc. Chlapci se radují i když je syrové.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIde2c004c2e6

Máme pátek a jako každý rok frčíme oslavit dětský den do Michalova. Dobré jméno pro park, jestli mi rozumíte. Bereme s sebou balón, skejty, kolobrndy, deky a hlavně baseballové vybavení. Hážeme, ležíme, plníme břicha nezdravou bufetovou dobrotou. 

Naše hrátky a dobrou náladu zachytila akční kamera. Tak mrkni. 

Pospa, 7.B teacher

Loňská záchrana princezny Zuzky proběhla úspěšně a děti letos za odměnu dostaly noc na zámku. Odvážní a nadšení druháci vyrazili ve čtvrtek odpoledne do Dřevohostic, kde se ubytovali.
Na místním zámku probíhají opravy, při kterých byly nalezeny 2 dopisy. Psalo se v nich o Karlu starším ze Žerotína, který vlastnil obrovská panství v Přerově a okolí. Za přátelství s Janem Amosem Komenským na něj seslal císař Rudolf II. svůj hněv. Karel ze Žerotína se rozhodl ukrýt svůj poklad  v dřevohostické zvonici, kde jej svěřil do rukou Jednoty bratrské. 
 
View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdfaf0403d5d

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId4c6c0064b7

Milí rodiče, žáci a přátelé školy, 

dne 26.4. se koná tradiční besídka naší školy tentokrát s podtitulem "Cirkus U Tenisu". Stejně jako před dvěma lety využijeme nádherné prostory Městského domu. Začínáme přesně v 16:00, tak ať to nezmeškáte. 

Celou besídku bychom chtěli věnovat našemu žákovi Šimonu Bürglovi z 8.A, který je vážně nemocný. S výrazou podporou KRPŠ bude veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného předán rodičům Šimona. 

 

Turnaj 4. a 5. ročníků je přesunut na pátek 20.4.!!!

Jaro je tady a s ním také nový ročník fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně McDonald's Cup. Turnaj zahájíme školním kolem, kde se mezi sebou utkají jednotlivé třídy.

V pátek 13.4.2018 na školním hřišti budou hrát žáci 4. a 5. ročníků - časový harmonogram

Ve středu 18.4.2018 své síly změří žáci 1.S, 2. a 3. ročníků - časový harmonogram

Na turnaj jste srdečně zváni. Pokud máte možnost, přijďte své dítě, či vnouče na školní hřiště podpořit.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId6afdef4364