Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

Den dětí se pro žáky naší školy konal 2.6. 2017. 6.S vyrazila poznávat Přerov. Jak jinak, než neplánovaně. Děti do poslední chvíle nevěděly, kam se půjde. Aktivity byly připraveny jako soutěž družstev - žáci souboj pojali velice zodpovědně a vytvořili si i vlastí vlajky. 

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId705b94d99d

Dne 14.6. 2017 se třída 6.S společně s p.uč. Mrázkovou a Bartoňovou vydala na školní výlet do Teplic nad Bečvou. Navštívili jsme Hranickou propast a Zbrašovské aragonitové jeskyně. Některé aktivní děti si vyzkoušely práci na mapě, protože z naší strany se nedověděly o směru cesty jedinou informaci. Tímto chválím všechny děti, které se aktivně zapojily (však ony ví) :-) - vždyť jsme vystoupili úplně jinde, než jsme si mysleli, ...zákeřnost. Den byl slunečný, pohodový, poznávací a myslím, že jsme se zase o kousek více přiblížili:-).
PS: Jsme srdcaři - chtěně i nechtěně :-)

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdbaf46e80ea

Koncem školního roku vyjíždí děti na školní výlety. My jsme se vypravili s žáky 2. a 3.S za dobrodružstvím na Divoký západ do Budišova nad Budišovkou. Indiáni nás pozvali do jejich vesnice a požádali o pomoc při boji proti banditům. Bylo třeba naučit se zacházet se zbraněmi, namaskovat tváře, posilnit se a pak jsme mohli vyrazit vstříc hrozným banditům. Boj byl náročný, ale na konec jsme zvítězili. Jako poděkování nám indiáni ukázali cestu k řece plné zlatých valounů...

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId0427d7aab1

Sem klikni - ukáže se Ti více obrázků z příravy i boje a zpívej si s námi:

Indiáni ti se mají, celý den si jenom hrají. Skáčou hopsa hejsasa, chytají se do lasa... 

Na přelomu května a června se vypravily sportovní třídy z prvního stupně na cyklistický výlet. Každá třída jinam. Čtvrťáci zdolali Helfštýn, druháci dojeli až do Lipníku, cíl 3.S byl v Turovicích a prvňáčci si přivezli srandovní nosy z Jaranu.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId9a3be314ba

Další fotky najdete ve fotogalerii.

Všechny děti nejen že dokázaly dojet až do naplánovaného cíle, dokázaly také plnit další program:

Bylo - nebylo..Bylo! 2. června nepřišla paní učitelka Zuzka do školy. A to měly děti slíbeno, že den společně stráví na hřišti v Kozlovicích. Moc se na to těšily!
A co teď?

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdd779828c40

Myslím, že už bylo načase zase nabít mou rádoby GoPro kameru z Číny a vyrazit do akce. Ideálním dnem pro tento rozmnanitý "sejšn" se stal právě Den dětí.

Jako oslavu jsme zvolili park, který byl zcela určitě pojmenován po někom velmi významném a důležitém, tedy Michalov. Nasedáme na koloběžky, naskakujeme na skateboardy, brčka od fručka do tlamiček a frčíme.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdb5b3e6d334

V pátek 2. 6., kdy měli všichni žáci ZŠ U Tenisu volnější den, neboť se svými učiteli slavili Den dětí, se mí sedmáci rozhodli, že namísto toho, aby se bavili a soutěžili a dostávali sladkosti, raději pomohou někomu, kdo to potřebuje a udělají dobrý skutek. Každý z žáků s sebou přinesl nějaké krmení pro psy nebo kočky a při návštěvě Útulku pro opuštěná zvířata v Přerově jsme vše předali personálu, který se o nalezená zvířata bez domova stará. Děti si prošly útulek, prohlédly si všechna zvířata a vyslechly různé, mnohdy smutné, zvířecí příběhy.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId7b9e6016e5

Dne 26.5. se třída 6.S zúčastnila svého prvního hromadného cyklovýletu. Jeli jsme po cyklostezce z Přerova až do Hranic k aquaparku a zpět stejnou cestou. Počasí nám přálo, slavili jsme i jeden svátek a samozřejmě nešlo pouze o cyklistiku.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId886b5968ba
Více fotek najdete zde.