Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

V úterý 12. 4. se již tradičně konala na ZŠ Svisle soutěž ve skoku vysokém. Z našich žáků byli nejúspěšnější Honza Mohapl z 8. S, který v kategorii starších žáků získal stříbro a pak Vilém Biječek z 9. S, který v téže kategorii získal bronz. Evě Popelkové ze třídy 6. S bohužel bronzová medaile unikla jen o vlásek. Skončila společně s dalšími závodnicemi na 3., 4.a 5. místě, takže rozhodoval počet skoků a Eva získala celkově čtvrté místo.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeId857e9ab34d

Každou středu od 7.00-7.45 h probíhá v tělocvičně školy pro zájemce z řad prvňáčků a žáků druhých ročníků kroužek florbalu a sportovních her. Společně se učíme ovládat florbalovou hokejku a krotit neposedný míček. Někdy se nám to daří dobře, jindy méně. Ale jsme pro hru zapáleni a baví nás to. Tuto středu jsme si poprvé vyzkoušeli hru na skutečné branky.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeIdeac51f3d28

V úterý 20. listopadu se na hale stolního tenisu SK Přerov konalo okresní kolo soutěže ve stolním tenise. Naši školu reprezentovali ti nejlepší ze školního kola a všichni jsme byli plni očekávání, zda uspějí.

Zde najdete pár fotek a výsledkovou listinu.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeId613db472df

Ve čtvrtek 28. 5. 2015 se starší hoši účastnili krajského kola Atletického čtyřboje, které se konalo v Olomouci. Matěj Dluhoš, Martin Procházka, Tonda Váňa, Robin Koller a Tomáš Juroška soutěžili ve čtyřech disciplínách (60m, skok daleký nebo vysoký, hod míčkem nebo vrh koulí a 1000m), ve kterých i přes velmi chladné počasí a atletickou konkurenci dosáhli pěkných výsledků a skončili na 7. místě.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeIdb935444e99

V pátek 22. května si přivezlo 24 prvňáčků do školy, místo aktovky plné pracovních sešitů, písmenek a písanek, kolo, baťůžek a přilbu. Neboť jsme měli naplánovaný první cyklistický výlet s dětmi ze sportovní třídy 1.S.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeId863a6377ba

Vstávat a cvičit! Ale proč? Protože je ráno! Ale já mám ještě noc. Tak tuto hlášku znáte určitě všichni. Populární postavičky ze známého večerníčku o dvou králících, jejichž obydlím je klobouk, zavítají do Přerova.
Chcete je vidět? Nebo se s nimi i přímo vyfotit? Tak přijďte v sobotu 28. března mezi 10 a 12 hodinou na náměstí TGM nebo pak v neděli 29. března v 15 hodin na přerovský zimní stadion.
View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeIde60b7ba5b3

Ve středu 26.11.2014 se žákyně sportovních tříd 6.S a 7.S zúčastnily okresního kola ve florbale v Hranicích. Pod vedením paní učitelky Žemlové odehrály 4 zápasy, na které se byla opravdu radost dívat.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeIdae2056884c

V letošním roce jsme se již po třetí přihlásili do Školní ligy miniházené. Liga je rozdělena do dvou kategorií – žáci 1. - 3. ročníku a 4.,5. ročníku a během školního roku proběhnou 4 turnaje.
V minulém týdnu jsme z Žeravic přivezli dvě třetí místa.

View the embedded image gallery online at:
http://zstenis.com/sport#sigFreeId1221bb582c